Skontaktuj się!

Napisz do nas 
 
14-dni na zwrot 
 
Biomagnetyczna orteza kręgosłupa Biomagnetyczna orteza kręgosłupa
Producent: ANTAR
Cena: 83,78 zł
szt.
zobacz więcej

Gorsety ortopedyczne – kiedy je stosować?

Wady postawy, urazy kręgosłupa czy rekonwalescencja powypadkowa często wymaga specjalistycznego sprzętu. Gorsety ortopedyczne z pewnością zaliczają się do kategorii. Pozwalają one na usztywnienie kręgosłupa i umożliwiają jego bezpieczną rehabilitację. Gorsety ortopedyczne i ogólnie ortezy kręgosłupa są przeznaczone do stabilizowania poszczególnych obszarów ciała. Mogą się one różnić zakresem działania, w zależności od typu i przeznaczenia.

Zadaniem gorsetów ortopedycznych jest ochrona przed ponownym urazem poszczególnych partii ciała - w głównej mierze poprzez stabilizację określonego odcinka kręgosłupa. Pomagają one w walce z dolegliwościami bólowymi o podłożu pourazowym, a także zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Najczęściej gorsety ortopedyczne są zalecane dzieciom z poważnymi wadami postawy, osobom po urazach i wypadkach, jak i pacjentom zmagającym się z przewlekłymi bólami pleców. Mogą one również stanowić element profilaktyki dla sportowców.

Jak dobrać gorsety ortopedyczne?

Gorsety ortopedyczne najczęściej wybiera się według standardowych tabeli rozmiarów znanych z popularnych sieci sklepów. W przypadku zakupów w naszym sklepie internetowym, wymiary poszczególnych produktów są szczegółowo opisane pod każdym z produktów.

Poznaj gorsety ortopedyczne z naszej oferty

Większość oferowanych przez nas gorsetów ortopedycznych ma wysokość 26 cm, która jest odpowiednia dla osób o standardowym wzroście. Dostępność różnych rozmiarów gorsetów ortopedycznych pozwala na ich dobranie do gabarytów - a dokładniej wymiarów w pasie. Wyłącznie odpowiednio dopasowany sprzęt zapewni prawidłowe działanie i wspomoże w walce z dolegliwościami bólowymi w obrębie pleców.

Dla zapewnienia Państwu jak najszerszego wyboru, w naszej ofercie znajdują się gorsety ortopedyczne oraz ortezy w różnych wersjach kolorystycznych. To umożliwia dobranie ich do konkretnego ubioru. Co więcej, oferowane przez nas gorsety ortopedyczne wykonano z wysokiej klasy, oddychających materiałów, które nie powodują nadmiernego pocenia się. W naszym sklepie zamówisz także inne akcesoria rehabilitacyjne, takie jak temblaki czy ortezy nóg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl