Skontaktuj się!

Napisz do nas 
 
14-dni na zwrot 
 

Kiedy wykorzystywane są kołnierze ortopedyczne?

Kołnierze ortopedyczne znajdują szerokie zastosowanie po różnego rodzaju urazach odcinka szyjnego kręgosłupa. Pozwalają usztywnić ten obszar, tym samym zapobiegając pogłębianiu się dolegliwości i wspierając proces gojenia. Kołnierze usztywniające często są wykorzystywane w nagłych przypadkach, kiedy trzeba zabezpieczyć kręgosłup pacjenta przed dalszymi uszkodzeniami. Specjalne kołnierze ortopedyczne miękkie oraz usztywniane są idealne w stanach pooperacyjnych, a także podczas operacji po wypadkach różnego rodzaju. Różne wysokości tych sprzętów pozwalają na odpowiednie ich dobranie do potrzeb, a warianty kolorystyczne pozwalają zapewnić stylowy wygląd nawet w trakcie leczenia ortopedycznego.

Jak działają kołnierze ortopedyczne?

Działanie kołnierzy ortopedycznych może się nieco różnić w zależności od typu kołnierza zalecanego dla danego pacjenta. Co do zasady, te akcesoria stabilizują dany odcinek kręgosłupa, uniemożliwiając jego dalsze uszkadzanie. Dobrze dobrany kołnierz ortopedyczny pozwala pacjentowi na wykonywanie codziennych czynności bez bólu, dyskomfortu czy zagrożenia kolejną kontuzją.

Kołnierze ortopedyczne nie powodują ucisku na obojczyki, a niektóre modele, przeznaczone do usztywnienia całej szyi, wyposażono w wygodne, miękkie miejsce na ułożenie podbródka. To znaczna wygoda, zwłaszcza gdy sprzęt ten należy nosić przez cały dzień.

Zamów nasze kołnierze ortopedyczne

Wszystkie kołnierze ortopedyczne znajdujące się w naszej ofercie wykonano z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają wysoką trwałość i wygodę użytkowania. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała, pozwalając na zachowanie komfortu. Świetnie sprawdzą się także w towarzystwie innych akcesoriów, takich jak poduszki ortopedyczne czy poduszki przeciwodleżynowe. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny kołnierz ortopedyczny dla siebie, swoich bliskich i pacjentów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl