Skontaktuj się!

Napisz do nas 
 
14-dni na zwrot 
 
Krzesło sedesowe RF-840 Krzesło sedesowe RF-840
Producent: Reha Fund
Cena: 267,95 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło sedesowe RF-800 Krzesło sedesowe RF-800
Producent: Reha Fund
Cena: 170,20 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło toaletowe Krzesło toaletowe
Producent: ANTAR
Cena: 242,88 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło toaletowe - składane Krzesło toaletowe - składane
Producent: ARmedical
Cena: 148,35 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło toaletowe AT51025/CA611 Krzesło toaletowe AT51025/CA611
Producent: ANTAR
Cena: 387,03 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło toaletowe AT51030(CA899) Krzesło toaletowe AT51030(CA899)
Producent: ANTAR
Cena: 136,14 zł
szt.
zobacz więcej
Krzesło toaletowe CA 664 Krzesło toaletowe CA 664
Producent: ANTAR
Cena: 172,50 zł
szt.
zobacz więcej

Czym są krzesła sanitarne i sedesowe?

Krzesła sedesowe, znane również jako fotele sanitarne z wyglądu przypominają zwykłe meble. Posiadają one jednak wbudowany nocnik, który ma za zadanie ułatwić osobom o ograniczonej mobilności załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w miejscu, w którym najczęściej przebywają. Fotele sanitarne są wykonane z lekkich materiałów umożliwiających ich łatwe przemieszczanie. Są one jednocześnie bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nadają się dla pacjentów o różnej wadze i gabarytach.

Fotele sanitarne można ustawić w dowolnym pomieszczeniu w domu lub wybrać składane modele, wyciągane ze schowka w momencie pojawienia się niezaspokojonych potrzeb. W przypadku ustawienia ich w stałym miejscu, można zadbać także o kolejne ułatwienia dla osoby o ograniczonej mobilności. W wielu przypadkach krzesła sedesowe uzupełniane są przez poręcze łazienkowe czy nakładki na sedes, które – przy poprawie stanu pacjenta – mogą pomóc mu stopniowo odzyskiwać sprawność.

Krzesła sanitarne – kiedy warto je kupić?

Fotele sedesowe są przede wszystkim zalecane dla osób mających trudności z przemieszczaniem się nawet w obrębie własnego mieszkania. Tego typu problemy z poruszaniem się są domeną nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także ludzi po kontuzjach, wypadkach, operacjach czy w podeszłym wieku. Problemy z mobilnością mogą być podstawą do kłopotów z utrzymaniem higieny. Są one szczególnie dotkliwe, gdy pacjent w ogóle nie jest w stanie przemieszczać się o własnych siłach lub nie ma ku temu możliwości lokalowych – np. ze względu na wielkość łazienki. Aby zapewnić niepełnosprawnemu możliwie swobodne i samodzielne korzystanie z toalety, warto zakupić dobrej jakości krzesło sanitarne.

Poznaj naszą ofertę foteli sanitarnych

W naszej ofercie czekają na Ciebie najróżniejsze modele foteli sedesowych. Wśród nich znajdują się prostsze, metalowe lub plastikowe krzesła sanitarne, których głównym przeznaczeniem jest nakładanie ich na toaletę. Jeśli z pomieszczenia korzystanie tylko chory, można zdecydować się na składane krzesło sanitarne - w ten sposób możliwe jest wygodne schowanie jej.

Z kolei z myślą o osobach na stałe korzystających z foteli sedesowych, przygotowaliśmy cięższe ich modele, w większości wykonane ze stalowych rurek. Te krzesła sanitarne są stabilniejsze i bardziej wytrzymałe i przez to lepiej nadają się dla osób, które będą wymagały od swojego sprzętu nie tylko wygody, ale przede wszystkim stabilnego podparcia.

Specjalnie dla osób o lekkich niepełnosprawnościach, które mieszkają same, posiadamy serię krzeseł sanitarnych stworzonych na bardzo lekkiej ramie. To umożliwia wygodne przestawianie go w razie konieczności, bez wsparcia osób trzecich. Niezależnie od modelu, wszystkie fotele sedesowe dostępne w naszej ofercie powstały z wysokiej jakości, łatwych w utrzymaniu higieny materiałów, które są wodoodporne. Dzięki temu, sprzęty służą przez długi czas bez uszkodzeń czy zabrudzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl