Skontaktuj się!

Napisz do nas 
 
14-dni na zwrot 
 

Pulsoksymetry wysokiej jakości w przystępnych cenach

Pulsoksymetry to niewielkich rozmiarów urządzenia elektroniczne, które w nieinwazyjny sposób pozwalają na szybki pomiar saturacji krwi, czyli jej nasycenia tlenem. Są one przydatne dla osób zagrożonych obniżonym poziomem tlenu we krwi, np. w wyniku wystąpienia objawów koronawirusa lub przy przewlekłych chorobach płuc. Co więcej, pulsoksymetry dzięki wykresowi kształtu fali SpO2 mogą pomóc w wykryciu zaburzeń rytmu serca, co może uratować życie pacjenta.

Pulsoksymetry przeznaczone dla osób prawo- i leworęcznych. Pulsoksymetry są bardzo lekkie, można je schować do torebki, saszetki lub kieszeni spodni. Zasilane są na wymienne baterie. Dodatkowo wszystkie tego typu urządzenia dostępne w naszym sklepie posiadają także niezbędne certyfikaty i są produktami medycznymi. Zamawiając pulsoksymetry możesz także poszerzyć swoją listę zakupów o inne produkty przydatne dla osób z problemami oddechowymi, takie jak koncentratory tlenu.

Jak prawidłowo korzystać z pulsoksymetrów?

Aby pulsoksymetry zadziałały prawidłowo, należy przestrzegać kilku zasad, które zapewnią właściwe odczyty kluczowych danych. Po pierwsze, pulsoksymetry zawsze powinno się nakładać na palec wskazujący. Nie ma tu znaczenia, na której ręce znajdzie się urządzenie. Warto zwrócić uwagę, aby pod pulsoksymetrem nie znalazł się żaden materiał, jak np. opatrunek czy plaster, gdyż może on zaburzyć odczyty maszyny.

Nieco więcej obostrzeń przy używaniu pulsoksymetrów obejmuje panie. Podczas korzystania z tego urządzenia powinny one zrezygnować z długich paznokci, gdyż nie pozwalają one ułożyć urządzenia na samym czubku palca. Zalecane jest również usunięcie lakierów czy innych substancji, które mogłyby zaburzyć pomiary wykonywane przez pulsoksymetr napalcowy.

Z pulsoksymetru najlepiej korzystać wtedy, kiedy nasze ręce nie są za bardzo rozgrzane (np. po myciu rąk w ciepłej wodzie) lub zmarznięte (np. po powrocie do domu z ogrodu czy ze sklepu). Palec, na którym znajdzie się pulsoksymetr, powinien również być suchy i niepokryty żadnymi innymi substancjami mogącymi sprawić, że urządzenie ześlizgnie się lub będzie miało zaburzone pomiary.

Jak działają pulsoksymetry? 

Pulsoksymety dokonują pomiaru pulsu i poziomu tlenu we krwi, dając tym sam znać, czy nie dochodzi do niedotlenienia. Urządzenia wyposażone są w duży wyświetlacz, na którym pokazują się kolorowe dane dotyczące badanych funkcji oraz poziom baterii. Pulsoksymetry posiadają funkcję alarmu dźwiękowego, którą można również wyłączyć. Sygnał dźwiękowy informuje o przekroczeniu ustawionej górnej lub dolnej granicy poziomu saturacji oraz tętna. Wynik widoczny jest już po kilku sekundach. Pulsoksymetr napalcowy można mieć zawsze przy sobie, zawieszając je np. na smyczy.

Liczba wyświetlana dużymi cyframi na pulsoksymetrach oznacza nasycenie krwi tlenem. Jest to liczba podawana w procentach. Za prawidłowy wynik waża się poziom natlenienia hemoglobiny tlenem na poziomie od 95% do 99%, przyjmując, że nie znajdujemy się na dużej wysokości nad poziomem morza. Jeśli w normalnych warunkach wskazanie pulsoksymetrów spadnie poniżej tych wartości, może to być ostrzeżenie przed rozwijającą się hipoksemią, czyli niedotlenieniem. Pulsoksymetry mogą być jednym z elementów zapobiegających pojawianiu się tego typu zagrożeń.

Kiedy warto mieć przy sobie pulsoksymetry? 

Monitorowanie poziomu tlenu we krwi jest istotne nie tylko dla osób zagrożonych koronawirusem - choć i w takich sytuacjach pulsoksymetry sprawdzą się doskonale. Mogą je także wykorzystywać zawodowi sportowcy czy osoby w intensywnym treningu, gdyż te niewielkie urządzenia pozwalają monitorować jednocześnie stan płuc i pracę serca. Pulsoksymetry przydadzą się także osobom z przewlekłymi chorobami płuc lub schorzeniami powodującymi czasowe problemy z oddychaniem. To także nieoceniona pomoc dla osób starszych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl