Skontaktuj się!

Napisz do nas 
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Temblaki 

Temblaki znajdują szerokie zastosowanie przy unieruchamianiu górnej kończyny po urazie, takim jak złamanie (w tym przypadku służy do podtrzymania gipsu i tym samym zmniejszenia obciążenia stawów i mięśni), zwichnięcie, niedowład lub porażenie.

Dzięki zastosowaniu tego typu stabilizatora, ręka jest utrzymana wciąż w tej samej, zgiętej w łokciu pozycji. Jego wygląd można przyrównać do rękawa zawieszonego na pasku, który spoczywa na ramieniu. Niektóre modele nie zawierają pełnego unieruchomienia łokcia, ale przyjmują formę opaski, podwieszanej na zdrowym ramieniu. Ten rodzaj temblaka szczególnie dobrze sprawdza się w formie podwieszenia dla gipsu.

Oprócz podtrzymywania kończyny po urazie znajdującej się na przykład w gipsie lub szynie, stabilizatory te wykorzystuje się również powszechnie w rozmaitych niedowładach - wynikających między innymi z udarów mózgu czy innych schorzeń o podłożu neurologicznym.

Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty wykonano z wysokiej jakości materiałów. Aby umożliwić Państwu dobranie temblaka do potrzeb, oferujemy różne ich rozmiary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl